W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem na rynku kreślarskim cieszy się profesjonalny rapidograf, który zamiast zwykłego zbiornika na tusz posiada specjalny nabój kapilarny. Błyskawiczna wymiana zużytego naboju na nowy, praktycznie całkowicie prowadzi do wymiany tuszu przy zachowaniu idealnej czystości.

Naboje kapilarne do rapidografów

Naboje kapilarne są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Tusz w nabojach bardzo płynnie przepływa i co najważniejsze bardzo dobrze kryje. Rapidografy na naboje charakteryzują się również doskonałą przyczepnością i odpornością na wycieranie gumkami ołówkowymi. Tusz odporny jest również na działanie światła i co najważniejsze nadaje się także do reprodukcji.

 

Płyny do mycia

Inwestując w porządny rapidograf warto kupić także specjalistyczne płyny do mycia tego niesamowitego produktu. Profesjonalne środki bardzo skutecznie usuwają zanieczyszczenia z rapidografów, a dokładniej mówiąc z ich końcówek. Dzięki płynowi można utrzymać rapidograf w bardzo dobrym stanie nawet przez wiele długich lat użytkowania. Dużą zaletą specjalistycznego płynu jest nie tylko jego skuteczność, ale również to że mycie nim jest bardzo proste.